
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10.3 mm |
| Width | 7.5 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Height | 2.65 mm |
| Packaging | Tube |
| Thickness | 2.35 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 473.692182 mg |
| Frequency | 1 MHz |
| Output Current | 2 A |
| Output Voltage | 5.15 V |
| Output Type | Transistor Driver |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 days ago) |
| Max Supply Voltage | 22 V |
| Number of Channels | 2 |
| Max Frequency | 1.1 MHz |
| Topology | Flyback, Push-Pull, Boost |
| Switching Frequency | 1 MHz |
| Number of Outputs | 2 |
| Rise Time | 20 ns |
| Duty Cycle | 50 % |
| Max Duty Cycle | 50 % |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 days ago) |
| Function | Step-Up, Step-Up/Step-Down |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
